Flag_UK

 

 

No to…startujemy…

Witamy serdecznie wszystkich waperów, którym nie jest wszystko jedno. Szczególnie witamy tych, którzy chcieliby z nami współpracować. Zapraszamy jednak każdego, komu świat waperów nie jest obojętny. Razem możemy więcej. Zajmować będziemy się tu wszystkim co nas dotyczy. Nieszczęsną Dyrektywą Tytoniową i jej implementacją na grunt polskiego prawa. Sprzętem, liquidami, nowościami w obu tych dziedzinach i wszelkimi innymi sprawami, które uznacie za interesujące i godne nagłośnienia.

Bądźcie z nami.

To zamówiona przez nas orkiestra…na dobry początek!

2699                                                    foto Valery Plotnikov opr.TB

Nie jesteśmy konkurencją, zagrożeniem, niczego nie knujemy. Chcemy pokazać nasz świat w realnych barwach, bez przekłamań kolorów, bez mieszania różu z żółcią, bez epatowania tanią sensacją. Chcemy czasem prostować to co ktoś inny namieszał, ale też pokazywać świat z naszej perspektywy. Z perspektywy naszych doświadczeń, często upodobań, czy preferencji. No i nie ukrywamy, że chcemy walczyć, tak walczyć, ale pokojowymi metodami o sensowny obraz waperów w społeczeństwie, o sensowną implementację Dyrektywy Tytoniowej, a zwłaszcza jej art. 20. Niespecjalnie umiemy walczyć, ale czasy są takie, że o wszystko dziś trzeba walczyć. Nie po to bowiem porzuciliśmy okropny nałóg palenia papierosów, zastąpiwszy go zdrowszą i mniej uciążliwą alternatywą w postaci e-papierosów, abyśmy teraz albo musieli do tych papierosów wracać, albo ze swoimi e-papierosami chować się przed światem.

To dla nas historyczna chwila, a skoro historyczna to gdzieś i od kogoś, czegoś, musiała wziąć początek. Jesteśmy grupą waperów, ale też bardziej lub mniej zaprzyjaźnionych osób. Spotkaliśmy się w sieci na trawniku ,czyli zielonym forum o e-papierosach, część z nas swoje korzenie wywodzi z bloga Starego Chemika. To jedne z najpopularniejszych mediów internetowych poświęcone tej tematyce. Tak więc pamiętamy o ogrodach, przecież stamtąd przyszliśmy…

Zaczniemy jednak, tak naprawdę od rzeczy najważniejszej. Nie będzie to wypowiedzenie wojny, ale próba wypracowania pokoju. Taką próbą jest właśnie petycja.

 

Implementacja Dyrektywy Tytoniowej

  Do: Minister Zdrowia Marian Zembala Prezes Rady Ministrów Ewa Kopacz ul. Miodowa 15 00-952 Warszawa (22) 634 93 26 kancelaria@mz.gov.pl, sprm@kprm.gov.pl   /// Tu będzie tekst petycji ///

 


dr Daniel F. Seidman, profesor psychologii medycznej na wydziale medycznym Columbia University, zajmujący się kwestiami związanymi z rzucaniem palenia tytoniu stwierdził:

To nie nikotyna jest „czarnym charakterem”. Tak naprawdę czarnym charakterem jest dym pochodzący z tytoniu.

Bardzo istotne stwierdzenie! Tym ważniejsze, że pochodzi z ust lekarza zajmującego się tytonizmem.