UWAGA! Nowe pomysły ministerstwa zdrowia – planują jawną zbrodnię!

UWAGA! Nowe pomysły ministerstwa zdrowia – planują jawną zbrodnię!

Na portalu Medexpress ukazał się wywiad z panią wiceminister zdrowia, Beatą Małecką-Liberą. Jest tam sporo informacji o Narodowym Programie Zdrowia (czyli kolejnym ściemnianiu, że im na czymś zależy), ale znalazły się też słowa o e-papierosach.
Pozwólcie, że zacytuję:
Ponadto duże zmiany planujemy w zakresie e-papierosów. Jest w naszym projekcie m.in. zakaz ich sprzedaży osobom niepełnoletnim, zakaz reklamy e-papierosów, całkowity zakaz sprzedaży internetowej.
To bardzo ważne zdanie, ponieważ wypowiada je osoba, która po min. Radziewiczu-Winnickim przejęła opiekę nad ustawą implementującą dyrektywę tytoniową.
Co do szczegółów – zakaz dla niepełnoletnich? OK, zgoda. Zakaz reklamy? No, tutaj bym polemizował, bo to zrównuje e-fajki z analogami. Natomiast całkowity zakaz sprzedaży internetowej to tak naprawdę zbrodnia. Powtórzę dobitniej: ZBRODNIA! Ludzie mieszkający w dużych miastach mogą się pofatygować do sklepu czy stoiska. Co mają jednak zrobić ludzie mieszkający w malutkich miejscowościach albo wręcz na wsi? Wiadomo, że nie powstaną tam stoiska z e-fajkami. A analogi można kupić zawsze i wszędzie.
Ciekawe jak Pani Minister jest w stanie uzasadnić swoje pomysły, bo tego w żaden sposób nie da się podeprzeć troską o zdrowie.
Co zrobią ludzie z małych miejscowości, jeśli nie będą mogli kupić e-fajek i liquidów przez Internet? Jakiś niewielki odsetek może nawet porzuci chmurzenie, ale idę o zakład, że zdecydowana większość po prostu wróci do palenia tytoniu.
Czy o to chodzi w Narodowym Programie Zdrowia? Jeśli tak, to niech MZ to przyzna. Niech powie „wicie, rozumicie… taka sytuacja…”. Zdejmijcie maski. Będziemy mieli jasność. I jesienią też będziemy mieli jasność, panie i panowie. Jest nas sporo – grubo ponad milion dorosłych wyborców. A wasza sytuacja (mówię o koalicji rządzącej) robi się powoli tak cienka jak d*** węża. Jeśli nie dbacie o ludzi, co właśnie jawnie pokazujecie, to zadbajcie o swoje stołki. Nikotyna poprawia pamięć (to wiemy z badań naukowych) – będziemy pamiętać każdy wasz ruch. I gwarantuję, że przypomnimy to sobie w drodze do urn.
PT Czytelników przepraszam za ostry ton, ale w tym momencie tak to wszystko widzę.

 
Źródło: blog Starego Chemika
 


 Stary Chemik
 13.05.2015r.